• Do wakacji: WAKACJE!!!

Spotkanie z Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim

28 maja gościem Naszej Szkoły był Aleksander Kwaśniewski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995 - 2005.

W spotkaniu zorganizowanym przez Sebastiana Koseckiego, Radę Rodziców, oraz Szkołę udział wzięli uczniowie klas I i II CII LO oraz gościnnie młodzież z Zespołu Szkół im. Piotra Wysockiego.

Prezydent poprowadził prelekcję na temat: "15 - lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej". Poruszone tematy dotyczyły: procesu rozszerzania wspólnoty, zachodzących zmian gospodarczych, migracji, wprowadzenia waluty Euro, mocnych oraz słabych stron UE.

Spotkanie wywarło na Prezydencie bardzo pozytywne wrażenie. W podziękowaniu wystosował dla organizatora Sebastiana Koseckiego oraz osób współodpowiedzialnych za przebieg wizyty tj. dyrektor Elżbiety Stepień, Anny Magdziak, Agnieszki Fabisiak z Rady Rodziców i delegacji licealistów zaproszenie na konferencje "30 lat od okrągłego stołu i wyborów 4 czerwca" organizowaną przez Fundację AMICUS EUROPE Aleksandra Kwaśniewskiego i Instytut Bronisława Komorowskiego w dniu 3 czerwca.

Kolejne spotkania już wkrótce.