• Do wakacji: -6 dni

VI Tydzień z Książką Kapsuła czasu już za nami!

Już po raz szósty w naszej szkole czytelnicy mieli okazję przeżyć ciekawe przygody podczas Tygodnia z Książką. W tym roku, wraz z bohaterami książek, przenosiliśmy się w czasie, zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia Kapsuła czasu.

Klasy pierwsze, drugie i trzecie pokazały nam swoje wizje przyszłego świata wykonując prace plastyczne na temat Świat za sto lat.

W klasach czwartych i piątych wraz z uczniami powędrowaliśmy do starożytnej Grecji i Rzymu, spróbowaliśmy pierników i poznaliśmy Toruń z czasów Mikołaja Kopernika, obserwowaliśmy obrady Sejmu Wielkiego, na które przybył sam król Stanisław August Poniatowski, a także przeżyliśmy trudne, choć napawające nadzieją chwile powstania warszawskiego.

Dzięki uczniom klas szóstych, siódmych i ósmych mogliśmy wyobrazić sobie świat z przyszłości. Choć niektóre wizje nie napawały optymizmem, to były także i takie, w których ludzie przyszłości stworzyli piękny, ekologiczny świat pod wodą lub na innej, nieznanej jeszcze planecie.

Dobra zabawa, wymagająca jednak dużego zaangażowania i pracy została doceniona przez Radę Rodziców, która ufundowała nagrody dla zwycięzców. A oto oni:

Klasy 1 - 3

Klasa 2 c – nagroda za mistrzowskie wykonanie pracy plastycznej (I miejsce)

Klasa 3 b i 3 c – II miejsce

Klasa 1 a – III miejsce