Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. O placówce

O placówce

W skład Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 wchodzą:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 206 im. Władysława Reymonta

CII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Józefa Woźniaka

Szkoła Podstawowa nr 206 im. Władysława Reymonta powstała w roku szkolnym 1959/1960. Od 2002 roku wraz ze CII Liceum Ogólnokształcącym tworzymy Zespół Szkół nr 41.
Nasze doświadczenie integracyjne rozpoczęły się 9 lat temu. Wówczas w szkole powstała ,,zerówka'' i klasa I, w której zaczęły uczyć się dzieci niepełnosprawne wraz ze zdrowymi rówieśnikami. Obecnie w szkole jest 14 klas integracyjnych. Pomagamy odnieść sukces każdemu dziecku wzbogacając bazę dydaktyczną i dostosowując ją do potrzeb uczniów. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która ustawicznie doskonali się i kształci. Proponujemy zajęcia wspierające rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych , a także różnorodne koła przedmiotowe dla uczniów zdolnych. W atmosferze zaufania i bezpieczeństwa uczeń naszej szkoły będzie mógł stać się osobą kreatywną, tolerancyjną i otwartą na potrzeby innych. Wierzymy, że droga, którą obraliśmy jest słuszna.

Nasze hasło:

,,W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami''

Założenia:

- Troszczymy się o harmonijny rozwój każdego powierzonego dziecka we wszystkich sferach: fizycznej, emocjonalnej, poznawczej, duchowej, społecznej.
- Uznajemy, że rodzina i lokalne środowisko jest najwłaściwszym miejscem do życia i rozwoju dziecka,
- Tworzymy programy indywidualne aby stawiane wymagania i stymulacja dziecka były dostosowane do jego możliwości,
- Głosimy, że integracja edukacyjna jest jednym z ogniw kształcenia powszechnego i uczestnictwo w niej dzieci niepełnosprawnych jest ich prawem a nie przywilejem.

Proponujemy szeroki wachlarz zajęć:

* zajęcia kompensacyjno-korekcyjne,
* zajęcia wyrównawcze
* zajęcia logopedyczne,
* zajęcia logorytmiczne,
* terapia pedagogiczna,
* socjoterapia,
* dodatkowe języki obce: rosyjski, hiszpański, niemiecki
* pomoc psychologiczna,
* zajęcia metodą Weroniki Sherborne,
* rewalidacja
* zajęcia muzyczno - ruchowe w oparciu o system wychowania Carla Orffa,