• Statystyki

  • Odwiedziło nas: 331033
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 158 dni
 • Kontakt

  poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

  tel/fax: 22 8111820

  e-mail: zs41@edu.um.warszawa.pl

   

 • Lokalizacja

Profilaktyka Dopalacze

 
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii:

/pobierz ulotkę/  "Nasze dzieci i zagrożenia - DOPALACZE - WYPALACZE"

W ulotce znajdą Państwo informacje czym są i  jak działają "dopalacze", jakie są podstawowe objawy używania, jak wyglądają. Poruszana jest także w sposób zwięzły tematyka ryzyka używania ww. grupy produktów oraz reakcji instytucji państwowych w kierunku przeciwdziałania zjawisku. Każdy rodzic powinien wiedzieć, co robić gdy rodzi się podejrzenie, że dziecko używa "dopalaczy" - w ulotce znajdą Państwo informacje jak działać w takiej sytuacji, gdzie się zwrócić z pomocą, jak pogłębić wiedzę o samych środkach psychoaktywnych.

Największa siła rodziny zaś tkwi w przeciwdziałaniu zjawisku używania substancji psychoaktywnych poprzez wzmacnianie tzw. czynników chroniących w procesie wychowania dziecka i nastolatka. Publikacja w zwięzły sposób przedstawia udowodnione naukowo sposoby postępowania rodziców z dzieckiem, tak by nigdy rodzina nie musiała mierzyć się  z problemem narkotyków, alkoholu czy "dopalaczy".                                                      
  /źródło: http://www.kbpn.gov.pl/
 
  

www.dopalaczeinfo.pl (strona informacyjna)  

www.kbpn.gov.pl/portal?id=112271 (poradnik dla rodziców)

Ośrodek Rozwoju Edukacji 
www.ore.edu.pl (Poradnik 'Profilaktyka uzależnień w szkole')

 

Dodatkowe informacje można także uzyskać w antynarkotykowym telefonie zufania pod numerem 801 199 990, czynne codziennie w godz. 16 - 21.

 

 

NA GÓRĘ