Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wolontariat

Wolontariat

Zaczęło się od Ruchu Rozwijającego i tak powstała silna grupa ludzi, którzy obecnie działają w sekcji wolontariat na terenie szkoły.

W 2004r. CII LO z Oddziałami Integracyjnymi nawiązało współpracę ze SP nr 206, co zaowocowało zajęciami z Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Szerborne. Obecnie są one prowadzone cyklicznie. Biorą w nich udział uczniowie klas liceum, którzy systematycznie współpracują z ,,Zerówka'' oraz dwoma klasami I SP. Łączy nas teraz coś więcej niż wspólny korytarz.

Razem  bierzemy udział w wielu akcjach ogólnopolskich oraz na rzecz środowiska lokalnego. M. in. wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji organizowanej przez Księży Marianów - ,,Pola nadziei'' poświęconej ludziom niepełnosprawnym i nieuleczalnie chorym, a także w akcji ,,Pomóż i Ty'' - rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Nawiązaliśmy współpracę ze Związkiem Karpotczyków czego owocem jest opieka nad grobami poległych żołnierzy.

Systematycznie od kilku lat bierzemy udział w zbiórkach żywności organizowanych pod patronatem Federacji Polskich Banków Żywności, jak również w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanych przez gminę Targówek.

Dołączyliśmy do wolontariuszy zbierających pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cykliczną imprezą jest w naszej szkole ,,Góra Grosza'' i świąteczna zbiórka słodyczy dla Domu Dziecka na Białołęce.

Stowarzyszenie Pomocy Rehabilitacyjnej i Turystyki dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,Promocja'' zwróciło się z prośbą o pomoc wolontariuszy w organizacji dyskoteki integracyjnej i uzyskało ją.