• Statystyki

  • Odwiedziło nas: 331038
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 158 dni
 • Kontakt

  poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

  tel/fax: 22 8111820

  e-mail: zs41@edu.um.warszawa.pl

   

 • Lokalizacja

Wolontariat

Zaczęło się od Ruchu Rozwijającego i tak powstała silna grupa ludzi, którzy obecnie działają w sekcji wolontariat na terenie szkoły.           W 2004r. CII LO z Oddziałami Integracyjnymi nawiązało współpracę ze SP nr 206, co zaowocowało zajęciami z Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Szerborne. Obecnie są one prowadzone cyklicznie. Biorą w nich udział uczniowie klas liceum, którzy systematycznie współpracują z ,,Zerówka'' oraz dwoma klasami I SP. Łączy nas teraz coś więcej niż wspólny korytarz.          Razem  bierzemy udział w wielu akcjach ogólnopolskich oraz na rzecz środowiska lokalnego. M. in. wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji organizowanej przez Księży Marianów - ,,Pola nadziei'' poświęconej ludziom niepełnosprawnym i nieuleczalnie chorym, a także w akcji ,,Pomóż i Ty'' - rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.


           Nawiązaliśmy współpracę ze Związkiem Karpotczyków czego owocem jest opieka nad grobami poległych żołnierzy. 


           Systematycznie od kilku lat bierzemy udział w zbiórkach żywności organizowanych pod patronatem Federacji Polskich Banków Żywności, jak również w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanych przez gminę Targówek.


           Dołączyliśmy do wolontariuszy zbierających pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 


           Cykliczną imprezą jest w naszej szkole ,,Góra Grosza'' i świąteczna zbiórka słodyczy dla Domu Dziecka na Białołęce.


Stowarzyszenie Pomocy Rehabilitacyjnej i Turystyki dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,Promocja'' zwróciło się z prośbą o pomoc wolontariuszy w organizacji dyskoteki integracyjnej i uzyskało ją.

NA GÓRĘ