Sejmik sportowy FIT RODZINA
Dodane przez Administrator strony dnia March 03 2018 14:40:44

 

 

                 Za oknem mróz, a w Dzielnicy Targówek gorąco i energetycznie. W środę 28 lutego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 41 przy ul. Bartniczej 2 odbył się VI Sejmik Edukacyjny pod hasłem "FIT RODZINA" skierowany do rodziców i dzieci  ze szkół i przedszkoli Dzielnicy Targówek.

Inicjatorką organizacji sejmiku była Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania dla Dzielnicy Targówek, Katarzyna Majdura. Współorganizatorem imprezy byli: Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  Nr 41 oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 275. Nad imprezą patronat objął Urząd Dzielnicy Targówek.

                Jak co roku, celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia wśród naszej społeczności. Jednak tegoroczna edycja w szczególny sposób kładła nacisk na zaangażowanie  rodziny w uprawianie sportu i przykładu jaki dają dorośli, wybierając swoje formy aktywności. Po krótkim powitaniu przez Burmistrza, Pana Sławomira Antonika,  goście mieli możliwość wysłuchania wykładów, których hasło przewodnie brzmiało:" Sprawność fizyczna dzieci i młodzieży - nasza inwestycja w przyszłość".

                Kiedy dorośli słuchali jak zdrowo i aktywnie spędzać czas oraz oglądali występy uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami  Integracyjnymi nr 275, mali goście uczestniczyli  w warsztatach na temat zdrowego żywienia. Każdy z nich wykonał  zdrową przekąskę z owoców i warzyw.

               Kolejne przygotowane atrakcje dały możliwość  rodzicom  pokazania odpowiednich wzorców spędzania aktywnie czasu ze swoimi dziećmi . Wspólne ćwiczenia zumby, taniec, tenis ziemny, to tylko niektóre propozycje aktywnego wypoczynku.

Sejmik stał się również okazją do uczczenia 100- lecia  odzyskania przez Polskę  niepodległości. Uczestnicy symbolicznie stworzyli " żywą" flagę, jako wyraz pamięci o tym  ważnym wydarzeniu.

               Pragniemy serdecznie podziękować prelegentom: Dr hab. Januszowi Adamczykowi  z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Dr Małgorzacie Plichcińskiej -  doradcy metodycznemu m.st Warszawy oraz Panu Pawłowi Skrzeczowi - bokserowi,  srebrnemu medaliście Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Gorące podziękowania należą się także firmom: Fitt Fun, TenisLove, Strefie Tańca, Katedrze Nauk Biomedycznych AWF oraz dostawcy mleka i owoców do szkół AGMAR za uświetnienie swoją obecnością tegorocznego Sejmiku.

/fotorelacja, jak zawsze na naszym fan page na Facebook'u/